Er du smidig, elsker at stå med hovedet nedad, eller bare klar på en udfordring? Så er Sports Acro noget for dig.
Sports Acro er en alsidig konkurrence disciplin, der rummer mange forskellige elementer fra gymnastikkens verden:
På Sports Acro Konkurrence forventer vi, at man deltager ved konkurrencer (4-6 konkurrencer) i løbet af sæsonen landet rundt. Til træning forventer vi at du:
Holdet vil starte med at træne hver mandag kl. 17.00-19.30 og hver onsdag kl. 17.00-19.30 og lørdag i lige uger 11.15-14.00, når holdet er inddelt i mindre grupper vil grupperne blive tildelt én af følgende tider om onsdagen 16.00-18.30 eller 18.30-21.00.
For at man kan få mest muligt ud af træningerne, skal man i forvejen til en vis grad beherske følgende elementer:
Yderligere information vil finde sted på et forældremøde i starten af sæsonen.
Kontingentindhold:
!!! OBS Når du tilmelder dig Sports Acro Konkurrence vil du automatik komme på venteliste. Dette betyder ikke, at der ikke er plads på holdet, men at du først skal komme til en åben træning eller prøvetræning, inden du kan blive flyttet fra ventelisten og ind på holdet. Så meld dig på ventelisten og mød op til træning.
Hvis du vil vide mere, så tag endelig fat i vores Sports Acro Afdelingsleder, Kamine Jacobsen (acro@hvg37.dk), eller se mere på vores instagram @sportsacrohvidovre.
Økonomi: Det er tilladt at få kontingentet delt over mere end de 2 rater. Dette koster et gebyr på 250 pr ekstra rate. Kontakt kasserer@hvg37.dk ved spørgsmål og ønsker til økonomi.
Ved tilmelding til hold, skal brugerbetingelserne læses. Der er ændringer i betaling og returret https://www.hvg37.dk/betingelser.
Instruktør
Instruktør
Instruktør